štvrtok 19. apríla 2018

3DChili - výživový doplnok na podporu metabolizmu a detoxikáciu tela

Ahojte! Dnešný článok nebude kozmetický, ale pozrieme sa spoločne na výživový doplnok 3DChili, ktorý je určený na podporu metabolizmu a teda redukciu hmotnosti a taktiež na detoxikáciu tela. Oblasť výživových doplnkov ma cca posledné dva roky celkom baví a vyskúšala som ich už pomerne veľké množstvo, či už išlo o vitamíny, mastné kyseliny, látky podporujúce rast vlasov a nechtov... S výživovým doplnkom, ktorý by mal funkciu doplnku diéty som sa ale stretla prvýkrát a rozhodla som sa ponuku na vyskúšanie prijať a napísať vám moje dojmy a skúsenosti.


Systém 3DChili je 100% prírodný doplnok výživy, ktorý sa skladá z 3 rôznych kapsúl s rozličným zložení. Denne sa užíva kapsula každej farby v určitej časti dňa, ideálne 30 minút pred jedlom.

Ráno sa začína so žltou kapsulou, ktorá obsahuje výťažok z kurkumy, zázvoru, bielej fazule a garcínie kambodžskej. Tieto látky majú stimulovať trávenie, podieľať sa na jeho správnom fungovaní a taktiež potláčať chuť do jedla.

Červená kapsula sa užíva pred obedom a obsahuje najmä kapsaicín získaný z papriky, ktorý pomáha redukovať tuky.

A napokon sa užíva večer zelená kapsula, ktorá pomáha telo zbavovať toxínov, podporuje imunitný systém a fungovanie pečene. Obsahuje výťažok zo zeleného čaju, bobuliek acai a listov Andrographis Paniculata.


Na začiatok si treba uvedomiť, že ide o doplnok diéty, teda sa predpokladá, že okrem jedenia týchto kapsúl budete pre chudnutie robiť aj niečo naviac. Myslím, že nikto už nie je taký naivný (alebo by aspoň nemal byť), aby si myslel, že tým, že bude jesť výživový doplnok a popri tom sa o nič viac nestarať, tak schudne všetok nadbytočný tuk. Ak si objednáte tieto kapsule na stránke 3dchili.sk, tak k objednávke obdržíte aj mesačný výživový plán, ktorý vám môže pomôcť alebo vás inšpirovať na to, čo s čím kombinovať a aké zdravšie jedlá si pripravovať. Ja sa priznám, že som pri užívaní tabliet svoju stravu nijak neobmedzovala, ale takmer každý deň som si našla aspoň chvíľu, veľakrát len 10 minút, na cvičenie. Či už to bola jóga alebo plank, drepy, brušáky, snažila som sa hýbať a ešte čo najviac chodiť pešo.


Pre účely tejto recenzie som sa samozrejme zvážila pred začiatkom užívania 3DChili a teraz, asi po 3 týždňoch od začiatku kúry. Výsledok je, že som schudla 1,5 kg. Toto číslo ma potešilo, keďže som počas tohto obdobia bola často na výletoch a cestách, kde človek všeličo ochutnáva a nie vždy myslí na to, či toho nezjedol až príliš veľa alebo príliš neskoro. Treba si však uvedomiť, že od výživových doplnkov človek nemôže čakať zázrak, keďže už v názve stojí, že sa jedná o "doplnok". Preto, ak sa pre nejaký rozhodnete, zvážte, či ste ochotní robiť aj niečo navyše :)

Ešte by som rada upozornila na pár vecí. Tým, že sa 3Dchili užíva 3krát denne, môže sa ľahko stať, že na to občas zabudnete. Mne sa to stalo samozrejme tiež, takže je dobré dať si pripomienky v telefóne, prípadne si krabičku položiť na veľmi viditeľné miesto, napríklad na linku v kuchyni, aby ste mali kapsule stále na očiach. A posledná informácia, po červenej kapsuli som mala občas pocit zahriatia zvnútra, čo pripisujem kapsaicínu, tak len aby ste rátali s tým, že sa tento jav môže vyskytnúť :)

Skúšali ste už doplnky na chudnutie?

Aké s nimi máte skúsenosti?

Majte sa krásne!

1 komentár:

  1. Ja som ich mala aj minulý rok a ja som bola spokojná hlavne stým ako sa mi zrýchlilo trávenie a tak celkovo mi to tam vo nutri pracovalo všetko ako malo:) ja som neschudla hlavne som potrebovala naštartovať metabolizmus a to sa aj podarilo:)

    OdpovedaťOdstrániť