streda 18. septembra 2019

Inšpirácia na jesenné líčenie

Meníte svoje líčenie v závislosti od ročného obdobia? Na jar jemné, v lete pestré, na jeseň a v zime výrazné a tmavšie? Ja sa v základe líčim celý rok podobne, ale s prichádzajúcou jeseňou ma to predsa len vždy ťahá k červeným, bordovým či hnedým odtieňom viac ako inokedy. A vôbec sa nesťažujem! Tieto farby v líčení totižto zbožňujem a cítim sa v nich veľmi dobre.

A tak som si v tejto súvislosti pripravila pre vás aj inšpiráciu (dúfam, že nie poslednú) na líčenie, ktoré v tomto období preferujem. Samozrejme, že takto výrazne sa nelíčim každý deň, na to bohužiaľ nemám čas, ale ak sa niekam chystám, tak si dám na líčení rada záležať. 

nedeľa 18. augusta 2019

Univerzálny krém - Weleda Skin Food Original

Každý to má s kosmetikou a vzťahom k nej inak. Niekto si rád zaobstará špeciálne produkty pre jednotlivé oblasti v líčení alebo starostlivosti o pleť a niekto sa naopak poteší, ak nájde produkt, ktorý vie využiť na viacero spôsobov a tým mu odpadne práca s pobehovaním po drogérii alebo parfumérií a zháňaním všetkého, čo jeho pleť vyžaduje.

Ja spadám skôr do prvej kategórie a vždy som rada skúšala produkty na všetko možné aj nemožné, aj keď v poslednej dobe na sebe pozorujem, že ak mi niečo sedí, tak ďalšie novinky už vyhľadávam zriedka a rada ostanem nejakú dobu verná tomu, čo som si obľúbila.

pondelok 22. júla 2019

Pupa Milano Sunset Blooming - recenzia + líčenie

Na letných kolekciách kozmetiky milujem ich farebnosť, zaujímavé textúry, prepracované obaly. Pupa je v tomto smere expert a každou kolekciou ma prekvapí, čo v jej tíme vymyslia a aké produkty do nej zahrnú. Aktuálne nájdete na letné obdobie v obchodoch a na eshope kolekciu s názvom Sunset Blooming, ktorú určite vďaka jej obalom neprehliadnete.

utorok 2. júla 2019

Sérum na riasy DiAngelo

Ak niečo naozaj rada skúšam, tak sú to séra na riasy. Spomínam si určite už na 3-4 značky, ktoré som mala možnosť vyskúšať a nikdy nepohrdnem skúsiť nejaké nové, ak sa mi zdá zdravotne bezpečné a kvalitné, samozrejme.

Tentokrát sa ku mne dostalo sérum na riasy českej značky DiAngelo, ktoré sa ale vyrába v Taliansku. Oproti séram, ktoré som skúšala v minulosti sa líši hlavne aplikátorom. Zvyknutá som bola na tenké štetčeky, pripomínajúce aplikátor na linky. Toto sérum na riasy má aplikátor penový, tým pádom o niečo hrubší a menej precízny. Pri aplikácii ale nikam nestekalo, nenaberalo zbytočne veľa produktu a dostalo sa len tam, kam treba.

sobota 15. júna 2019

Čo si zbaliť na dovolenku

Ahojte! Keďže obdobie výletov a dovoleniek je pomaly tu, tak som sa rozhodla ponúknuť vám moje tipy na produkty, ktoré sú naozajstní pomocníci a na cestovanie sú ideálne!

Koncentrované sprchové gély a šampóny od Yves Rocher ste už možno zaregistrovali, ale ak nie, tak vám ich v krátkosti predstavím. Jedná sa o produkty s koncentrovaným zložením a označením I love my planet, ktoré sú vďaka tomu v menších flakónoch, pričom vystačia na rovnaký počet použití ako ich veľké balenia. Tak sa ušetrí nie len plast na ich výrobu, ale aj emisie, ktoré vznikajú pri preprave produktov.

nedeľa 2. júna 2019

Letné vodeodolné líčenie

Líčite sa celoročne alebo dávate v určitom období vašej tvári od dekoratívnej kozmetiky vydýchnuť? Ja mám skôr počas celého roka dni, kedy sa mi líčiť jednoducho nechce, ale naopak hocikedy ma aj popadne makeup mánia a s líčením sa poriadne vyhrajem! A naposledy som sa zamerala na vodeodolné produkty rôznych značiek, ktoré práve v lete nájdu najväčšie využitie.

Už dlhšie ma drží záľuba v metalických farbách, či už v líčení alebo v obliekaní, takže aj teraz som siahla po očných tieňoch plných odleskov v pastelových farbách. A kedže som konečne našla očné linky, ktoré naozaj držia od nanesenia až po odlíčenie a celý deň ich nemusím vôbec kontrolovať, tak som líčenie zvýraznila aj nimi. K jednotlivým produktom sa ale dostanem neskôr a budete si môcť prečítať na ne aj malé recenzie. 

Ako vidíte, v tomto líčení priťahujú pozornosť hlavne oči, aj keď nie sú nalíčené v tmavých farbách. Zvolila som kombináciu ružovej a mentolovej a zamerala som sa na textúru tieňov, pričom som vyberala metalické a plné lesku. Aby som oko orámovala, použila som čiernu linku vo fixe a na vnútornú linku oka som aplikovala tyrkysovú ceruzku, ktorá dodáva líčeniu letný šmrnc.