sobota 1. mája 2021

Svadobné trendy v líčení 2021

Krásny deň vám prajem! V dnešnom článku by som sa rada venovala téme svadobného líčenia, takže vám padne vhod ak svadbu vy alebo niekto vo vašom okolí chystá. V tom prípade budem rada, ak mu článok odporúčíte! :)

Svadobné líčenie je síce len jedným dielikom z celého svadobného dňa, ale neveste dokáže dodať ešte väčší pocit jedinečnosti a sebavedomia a to je, myslím si, v takýto deň naozaj dôležité. Svadby líčim už takmer 10 rokov a za ten čas som mala možnosť pri toľkých nevestách odpozorovať, ako sa trendy a požiadavky na svadobné líčenie postupne menia. Niekoľko ukážok líčení, ktoré som mala možnosť pre nevesty vytvoriť nájdete na mojich webových stránkach vieraduskovamakeup.cz , kde je tiež dobre vidieť, ako rôzne je možné svadobné líčenie poňať. Najdôležitejšie vždy zostáva, aby bola spokojná nevesta a cítila sa dobre. 

Klasické líčenie v nude odtieňoch, s jemným tieňovaním a zvýraznenou líniou rias bude pre veľa neviest a aj vizážistiek stále tou najlepšou voľbou, ale ja by som vám dnes rada ukázala, že sa dá svadobný makeup poňať aj moderne, podľa aktuálnych trendov a pritom si stále zachovať svoju noblesu na tento významný deň.

A ako vyzerá svadobné líčenie podľa najnovších svetových trendov? 

Základom je svieža pleť, ktorá pôsobí zdravo, prirodzene. Bez prehnaných kontúr, výrazných líceniek a extrémnych rozjasňovačov. Taktiež sa upúšťa od ultra matnej pleti. Aj v líčení očí sa stavia na prirodzenosť. Dlhé vejáre mihalníc, pretiahnuté linky a orámované obočie sa nosili pred pár rokmi, ale teraz je lepšie staviť na odtiene béžovej, broskyňovej a jemnej ružovej, ktoré vám dodajú práve ten svieži a zdravý vzhľad. Tieto farby krásne vyniknú aj vo variantách s jemným odleskom a v krémových textúrach. Nebojte sa ani líčenia, ktoré nevyzerá úplne dokonalo. Momentálne sa nosí prirodzenosť a extrémnym líčeniam, ktoré sme vídali posledné roky na instagrame (snáď na dlhú dobu) odzvonilo. 

Čo sa týka pier, určite ste si už všimli, že matné rúže sú na ústupe a do popredia sa dostávajú rúže prirodzenejších textúr a dokonca aj lesky na pery. S tými je samozrejme spojené častejšie dopĺňanie, ale ak zvolíte jemné farby, nebude to taký problém ako sa na prvý pohľad môže zdať :) Ja pracujem momentálne najradšej s rúžmi slovenskej značky Fraela (prehľad odtieňov nájdete v mojom článku tu), ktoré majú saténový finish, pery nevysušujú a k tomu sa môžu pochváliť aj skvelou výdržou, čím sa  stávajú ideálnym adeptom na svadobný deň.

V líčení, ktoré môžete vidieť na fotkách, som použila práve spomínané broskyňové odtiene s jemným leskom na oči, líčka aj pery. Takéto líčenie pekne dopĺňa len jemne zvýraznené a prečesané obočie. 


Čo na toto líčenie hovoríte? Fandíte prirodzenosti alebo obľubujete naopak výrazný spôsob líčenia?

Teším sa na váš názor!

Fotograf: Mia Polgar

Model: Anna Volkova

Makeup & vlasy: Viera Dušková

1 komentár: